Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

TÉMA: Vodné filtre a prebytok vzduchu v systéme

Vodné filtre a prebytok vzduchu v systéme 19.06.2012 14:08 #103

  • pavol27
  • pavol27-ov Avatar
Dobrý deň,

Potreboval by som poradiť s týmto problémom:Inštaloval som za Joval 100l tlakovu nadobu bez vaku 2ks vodné filtre  Atlas Senior 1" ( mechanický filter+polyfosfátová vložka na tvrdost vody- kryštály) za sebou do 1"potrubia.Po spustení systému sa začalo prejavovať zvýšené množstvo vzduchu z vodovodných kohutikov, čo sa prejavilo "vystrelovaním vody a vzduchu" z niektorých vodovodných batérií či kohútikov resp.zo sprchy, čo je dosť často nepríjemné nielen kvôli hluku , ale často vas to môže dobre ošpliechať.Po vybratí oboch vložiek z týchto filtrov sa stav toku vody  vo vodovodnom potrubí upravil a uvedené problémy sa nevyskytujú.Teraz som na rozpakoch či som niečo nezanedbal pri inštalácii filtrov, či medzi kryštalmi polyfosfátov sa nachádza veľa vzduchu...Ak viete ako odstrániť tento problém prosím poradťe inak budem musieť filtre bud odstrániť alebo nechať ich zabudované v potrubí bez vložiek.
Administrátor zakázal verejnosti prispievať.

Re:Vodné filtre a prebytok vzduchu v systéme 20.06.2012 06:39 #104

Dobrý deň,

nepredpokladám, že by na vine boli filtračné vložky. Tlak v systéme by mal byť všade konštantný a teda aj vo filtroch by mal byť taký, ako v systéme. Vzduch, ktorý je vo vložkách sa po prvom napustení vytlačí do systému a nemá sa už ako opätovne dostať do filtra.

Ak sa vzduch predsa len opätovne dostáva do filtra a teda aj do systému, potom máte pravdepodobne povolenú odvzdušňovaciu maticu, ktorá sa nachádza v hlave filtra. Skúste ju, prosím, preveriť a prípadne dotiahnúť.

 
Administrátor zakázal verejnosti prispievať.
Čas vytvorenia stránky: 0.319 sekúnd

.

Copyright © 1996 - 2015 HYPRO s.r.o. l Sitemap