Vitajte, Hosť
Užívateľské meno: Heslo: Pamätať si ma

TÉMA: Udržba filtra

Udržba filtra 08.03.2011 11:53 #21

 Veľa zákazníkov sa nás pýta, ako a kedy je potrebné starať sa o filter. Odpoveď nie je zložitá, ale vždy platí staré známe "bez práce nie sú koláče". Takže tu je zopár základných rád :

1.) ak montáž filtra (filtrov) prebehla bez problémov, všetko tesní a nikde voda nepreteká a ani „neslzí“ môžete byť pokojný, všetko je na dlhý čas bez potreby údržby.

 

2.) pokiaľ tlak v potrubí nepresiahne max 8 Bar, telo filtra bude slúžiť veľa rokov. Je potrebné však z času na čas vizuálne  skontrolovať, či sa na tele filtra netvoria „vrásky“. Je to znak toho, že plast starne a je potrebné uvažovať o výmene tejto časti. Je však vysoko pravdepodobné, že toto sa vám nestane, prípadne že to bude musieť riešiť až ďalšia generácia.

 

3.) jediná súčasť filtra, ktorá  môže časom prestať plniť svoju funkciu je gumené tesnenie, tzv. O-krúžok. Toto tesnenie je nutné kontrolovať pri každej výmene filtračnej vložky, čo je cca 1 – 2x do roka a v prípade, že na ňom nájdete čo aj minimálne trhlinky, radšej ho vymeňte. Je to lacnejšie, ako potom neskôr utierať podlahu a niekomu vysvetlovať „prečo to tieklo“ :-)

 

4.) veľmi dôležité je umývať telo filtra niečím neagresívnym, najlepšie len saponátom. Rozhodne sa nesmú používať abrazívne čistiace prostriedky, čiže na báze mechanického čistenia, drhnutia. Hlavne v prípade filtrov Depural môže dôjsť k poškodeniu povrchovej úpravy, čo vedie k strate záruky na tovar
Administrátor zakázal verejnosti prispievať.
Čas vytvorenia stránky: 0.315 sekúnd

.

Copyright © 1996 - 2015 HYPRO s.r.o. l Sitemap