Vyhľadať
Close this search box.

Filtre mechanické

Mechanické filtre CINTROPUR sú charakteristické malou tlakovou stratou a jednoduchou výmenou filtračných vložiek.
Vymieňajú sa iba  filtračné rukávy zo špeciálnej tkaniny porozity 5,10, 25, 50, 100, 150 mikrónov.
K zníženiu tlakovej straty oproti iným filtrom prispieva aj účinná dvojstupňová filtrácia. Filter Cintropur si totiž môžete predstaviť ako cyklónový odlučovač (odstredivý separátor) zapojenie v sérií s klasickým sitovým filtrom. Voda vstupujúca do filtra je skrutkovito natočenými lopatkami roztočená, a tak mechanické nečistoty (piesok, drobné kúsky kovov a pod.), nachádzajúce sa v roztočenom vodnom stĺpci, sú na základe svojej vyššej mernej hmotnosti v porovnaní s vodou vytláčané odstredivou silou na vonkajší povrch rotujúceho vodného stĺpca, kde postupne klesajú dole a usádzajú sa v dolnej časti filtra.
Ďalšie mechanické nečistoty, na ktoré cyklónový efekt nepôsobí, sú unášané pretekajúcou vodou na druhý filtračný stupeň, ktorým je sitový filter vytvorený z filtračného rukávu.
Podľa zvolenej filtračnej schopnosti sa všetky nečistoty, ktorých rozmery sú väčšie ako filtračná schopnosť zvoleného rukávu, na ňom zachytia. Pribúdajúce zachytené nečistoty síce postupne zvyšujú tlakovú stratu filtra, avšak vzhľadom na už spomínanú veľkú filtračnú plochu nedôjde k ich zaneseniu tak skoro, ako je to pri iných filtroch. Po značnom zanesení filtračného rukávu, čo sa v praxi prejaví zníženým prietokom, rukáv jednoducho vymeníme za nový.

Zobrazuje sa všetkych 31 výsledkov